10 колежани се дадоха трудно на розите в Казанлък

Събота - 07 Май 2016г.

Отборът на Евроколеж загуби гостуването си на Розова долина в Казанлък с 1:3 в среща от 30 кръг на „В“ Югоизточна група . Пловдивчани завършиха с 10 души след като в края на първата част защитникът Атанас Савов получи червен картон за събаряне на откъснал се играч на домакините към вратата на Апостол Стоянов

Срещата започна със силен домакински натиск и няколко пропуска и греда  за тях. Средата на полувремето Петър Челебиев изведе с глава Серафим Михайлов на удобна позиция. Последва удар вратарят изби, но Николов изпусна да вкара при добавката.  В 33-та минута Диан Димов с глава от два метра откри резултата. В последната минута на първата част Николай Стоичков се откъсна срещу Апостол Стоянов, но Атанас Савов го фаулира и получи червен картон.

Втората част започна с два пропуска на Серафим Михайлов. Домакините отвърнаха в 50 мин с гол на Кристиан Петров, който вкара след контраатака. Две минути по-късно Стоичков улучи за втори път гредата в срещата. В последните минути колежани организираха няколко опасни атаки а с гола се разминаха Станимир Ковачев и Петър Челебиев. В 86-та минута пловдивчани успяха да намали резултата. Мирослав Караилиев проби от дясно и центрира към Ковачев. Той подаде към Николай Павлов и нападателят вкара за 2:1. Колежани тръгнаха да търсят изравнително попадение, но в 93 мин Станислав Биртанов вкара с глава за крайното 3:1.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Мирослав Караилиев, Николай Николов, Христо Янчев, Сезгин Четин, Валентин Томов, Серафим Михайлов, Петър Челебиев /Ради Трендафилов. Николай Павлов, Станимир Ковачев/