10 колежани не се дадоха на розите и взеха точка у дома

Събота - 31 Октомври 2015г.

С гол от дузпа в 94 мин на Николай Павлов отборът на Евроколеж взе точка от домакинството си на Розова долина /Казанлък/. Срещата беше част от 13 кръг на Югоизточна В група и се игра на клубната база в Оризари. Пловдивчани завършиха мача с десет души след като в 70 мин за реплика срещу съдията Атанас Савов получи втори жълт картон. За домакините точни бяха Петър Челебиев(51’) и Николай Павлов(94’), а за розите се разписаха през първата част Пламен Колев (31’) и Григор Георгиев (39’).

В първите минути на мача домакините имаха превъзходство и чрез Челебиев и Куртев отправиха няколко удара покрай вратата на Цветан Тодоров. В 27 мин Константин Атанасов разтресе напречната греда на гостите от 15 метра. В 31 мин колежани сбъркаха при изнасянето на една топка. Гостите организираха бърза атака чрез Георгиев, който отправи силен удар от границата на наказателното поле. Вратарят Апостол Стоянов изби, но при добавката Пламен Колев откри резултата. Последваха силни минути за гостите, който успяха да удвоят в 39 мин чрез Григор Георгиев. Той беше оставен сам пред Стоянов, когато получи топката от Апостолов, и не беше проблем да вкара за 0:2. Втората част колежани вдигнаха оборотите и успяха да намалят в 51 мин. При едно разиграване Петър Челебиев успя да достигне с глава топката и почти от аут линията я вкара в далечния ъгъл на Тодоров. Гостите приеха играта в собственото си поле и гледаха да бавят времето, като при всеки фаул лежаха дълго на земята. Въпреки това колежани не спираха да атакуват, но трудно пробиваха сгъстената защита на розите. С далечни удари се отчетоха Георги Куртев и Николай Николов. В 70 мин играч в червено фаулира Атанас Савов, който поиска от съдията картон за грубото нарушение срещу него. Вместо това защитникът на колежани получи втори жълт картон и напусна играта. Пловдивчани продължиха да доминират и успяха чак в 94 мин да спечелят дузпа за фаул срещу Николай Павлов. Потърпевшият изпълни наказателният удар, като вкара в обратния ъгъл на Тодоров – 2:2. След този мач колежани са седми в класирането с 22 точки, а Розова долина са втори с 29 точки.