С гол на Коко Атанасов Евроколеж би Спартак

Събота - 03 Октомври 2015г.

С гол на Константин Атанасов отборът на Евроколеж победи Спартак Пловдив с 1:0. Така колежани взеха и второто пловдивско дерби на Югоизточна В група, след като биха и Марица в със същия резултат миналия кръг. Двата отбора завършиха с по десет души след като в края на мача бяха изгонени Николай Павлов и Вахе Ширакян. След успеха Евроколеж са втори в класирането с 21 точки на четири от лидера Несебър.

Първата част мина изцяло в полето на спартаклии. Колежани разчитаха на бързи атаки по двете крила и центрирания в наказателното поле, където защитниците на гладиаторите се справяха лесно с опасностите. Още в началото на срещата играчите на Евроколеж пробваха няколко удара от далеч, но топката мина покрай вратата на Петър Начев. Спартаклии разчитаха на опасни контраатаки и удари от дистанция. В 33 мин Георги Куртев изпълни фаул фронтално срещу Начев, който успя да парира топката. Илхан Ибрамчик направи добавка с глава, но отново стражът беше на висота и спаси сигурен гол. Малко по-късно Зотев отправи силен удар от 20 метра, но Начев изкара топката от долния десен ъгъл в корнер. В 45 мин Константин Атанасов мина като на парад през цялата защита на спартаклии и вкара покрай вратаря за 1:0. През втората част гостите тръгнаха да търсят изравняването и на няколко пъти Апостол Стоянов трябваше да се намесва решително. Спартаклии уцелиха и напречната греда в средата на второто полувреме. В края на мача нервите на двата състава не издържаха и при един фаул се счепкаха на терена, а с червени картони се сдобиха Николай Павлов и Вахе Ширакян. С успеха днес колежани записаха трета поредна победа над Спартак Пд.