Челебиев се завърна с два гола срещу Левски Карлово

Сряда - 03 Август 2016г.

Нападателят Петър Челебиев вкара два гола за победата на Евроколеж над новака във Втора лига Левски Карлово. Той беше на проби в Оборище, но от тази седмица отново започна с колежани. Пловдивчани имаха тотална доминация над съперника и пропуснаха по-голям резултат. Гостите от Карлово успяха да вкарат два гола след доста смени в състава на колежани. Съдията Неделчо Гаджалов даде пресилена дузпа за гостите, които изпуснаха след добра проява на вратаря Георги Петров. Колежани също имаха претенции за две нарушения в наказателното поле, но не бяха дадени дузпи.

С две добри положения стартираха пловдивчани пред вратата на Васил Кузманов. Николай Николов отправи хубав удар покрай гредата, а след това Челебиев изпусна сам срещу вратаря.   В 31 мин Георги Куртев изведе хубаво Сезгин Четин, който прехвърли Кузманов за 1:0.  Две минути преди края на първата част . Куртев отправи силен удар, който беше париран от Кузманов, но Челебиев добави за 2:0.

През втората част Челебиев направи резултата класически в 50 минута. Той беше изведен от ляво справи се с двама играчи на Карлово и с хубав удар покрай Кузманов вкара за 3:0. В рамките на 15 минути гостите върнаха два гола, а преди това изпуснаха и дузпа. В края на мача пропуски направиха Ерторул Челиктепе и Атанас Савов, които бяха изведени от Тодор Тимонов сами срещу Кузманов.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Ради Трендафилов, Христо Янчев, Николай Николов, Сезгин Четин, Петър Челебиев, Тодор Тимонов, Георги Куртев / Георги Петров, Мирослав Караилиев, Илия Петров, Ерторул Челиктепе, Данило Марич

Левски Карлово: Васил Кузманов, Цветан Павлов, Иван Ненов, Атанас Куманов, Стефан Учиков, Радослав Апостолов, Борис Велинов, Георги Стефанов, Андрей Атанасов, Уилфред, Теодор Стефанов/Хараланов, Недков, Петров, Рамадан, Мичев, Топов, Янев