Трудна, но ценна победа в Секирово

Събота - 31 Март 2012г.

Трудна, но много ценна победа с 3:0 постигнаха футболистите на Митко Джоров днес при гостуването си на Секирово. Головете за „Колежани” реализираха Георги Куртев, Олгин Чобан и Милен Алексиев. С този успех Евроколеж увеличи преднината си на 12 точки, след като Марково победи втория в класирането Калояново с 3:2. Мача беше наситен с много единоборства в средата на терена и двете защити трудно допускаха противника до в близост до двамата вратари.

Още с първия съдийски сигнал двата отбора хвърлиха сили за овладяване на средата на терена. Реферът Динов често прекъсваше играта за тактически нарушения. В 10 мин Евроколеж спечелиха ъглов удар от дясно на вратаря Иван Гълев. Деян Бекяров центрира топката в наказателното поле, където Георги Куртев надскочи всички и опъна мрежата за 0:1. До края на първата част Димо Станков, Куртев и Илхан Ибрамчик пропуснаха да удвоят резултата. През втората част домакините заиграха по-нападателно и затрудниха на няколко пъти Илия Иванов. Дори имаха претенции за дузпа на два пъти. В 70 мин бившият играч на Раковски Йосиф Стракин разтресе напречната греда. В последните минути футболистите в жълто-синьо заиграха на контраатака. При една контра в 85 мин резервата Олгин Чобан бе изведен в наказателното поле и с удар покрай вратаря Гълев направи резултата 0:2. Този гол сломи домакините, което позволи на Милен Алексиев в 88 мин прехвърли стража на домакините за 0:3.

Голмайстори: 0:1 - Георги Куртев (16 мин); 0:2 – Олгин Чобан (85 мин); 0:3 Милен Алексиев (88 мин)

Състав: Илия Иванов, Асен Христов, Деян Бекяров, Николай Данчев, Димо Станков, Стоян Ангелов, Илхан Ибрамчик, Богдан Кузмов, Георги Куртев, Тодор Тодоров (45 – Милен Алексиев), Георги Данов (63-Олгин Чобан)