С три бързи гола Миньор реши мача с Евроколеж в Раднево

Неделя - 08 Септември 2013г.

Отборът на Евроколеж допусна загуба в Раднево с 1:3 от Миньор в мач от петия кръг на ЮИ В група. Трите гола за домакините паднаха до 30 мин, а автори бяха Минчев, Георгиев и Митев. За пловдивчани се разписа Тодор Тодоров през второто полувреме. Срещата започна отлично за домакините от Миньор, които поведоха с два гола от съблекалнята. Първо в 3 мин Александър Дерменджиев открадна една топка в близост до вратата на пловдивчани центрира  в наказателното поле, където Минчо Минчев скочи межди Бъчваров и Делчев и откри резултата. Три минути по-късно Дерменджиев изведе в коридор Георгиев, който прехвърли Тинков за 2:0. В 19 мин Челебиев проби през центъра и намери Куртев, който с завъртане от 20 метра прати топката в дясната сглобката, но стражът на домакините Стефанов с мъка изби. Миньор реши мача в 30 мин, когато след пас успоредно на голлинията Митев вкара за 3:0. През втората част пловдивчани успяха само да стигнат до почетно попадение. 74 мин Бончев центрира от ляво и Тодоров с глава намали на крайното 3:1. В следващия мач колежани приемат Тунджа (Ямбол) на Оризари.