С класика в Марково, колежани на точка от върха

Събота - 10 Ноември 2012г.

Отборът на Евроколеж постигна важна победа с 3:0 при гостуването си на Сокол в Марково в мач от 12 кръг на окръжната група и се доближи на точка от Марица във временното класиране. Играчите на Григор Иванов направиха много добър мач и можеше спокойно да вкарат повече от три гола на домакините. Головете за колежани вкараха Стоян Ангелов-Стинката, Йордан Хърков-Айко и Илхан Ибрамчик. Срещата започна добре за състава на Евроколеж и още в първите минути Богдан Кузмов пропусна от добра позиция, топката профуча покрай страничната греда на Данаил Натанаилов. След това пропуски пред вратата на домакините направиха Димо Станков, Георги Куртев и Стоян Ангелов. В 27 минута Йордан Хърков пропусна да открие на празна врата, след като потърси комбинация с Димо Станков на точката за дузпа. Веднъж и напречната греда помогна на домакините. В 42 мин при атака на колежани Стоян Ангелов беше намерен в дясно от врата и със силен удар заби топката под гредата за 0:1. След попадението целя отбор поздрави младия татко Олгин Чобан, който в сряда вечерта стана баща на момченце. През втората част гостите продължиха да доминират и в 49 мин след атака от центъра започната от Георги Куртев и центриране на  Никола Данчев в наказателното поле. Йордан Хърковсе реваншира за пропуска през първата част и заби страхотно воле в долния ляв ъгъл на Натанаилов – 0:2. В 90 мин Куртев асистира за втори път и Илхан Ибрамчик оформи класическото 0:3. След успеха колежани събраха 28 точки с една по-малко от Марица, която завърши 0:0 при гостуването си на Маноле. В следващият кръг в събота Евроколеж приема Сокол Долни Воден.