Със спорна дузпа Спартак би старша за Аматьорската купа

Сряда - 09 Октомври 2013г.

Старшата възраст на треньора Илия Иванов загуби мача от първия кръг за Аматьорската купа от Спартак Пд с 0:1. Срещата се игра на комплекса в Оризари и малките колежани показаха много стойностен футбол и затрудниха максимално спартаклии. Гладиаторите едвам ги биха със спорна дузпа в началото на второто полувреме, реализирана от Димитър Юруков. Спартак нямаше точен удар във вратата на малките колежани през 90 мин. През първата част на два пъти нападателят Антон Кюлюнков беше изведен сам срещу вратаря. В първият случай защитник си помогна с ръка при шпагата, а във втория вратарят Начев успя да плонжира преди удара на Кюлюнков.  През втората част съдията свири дузпа – тип Юрген Клинсман на САЩ 94, която Юруков вкара. До края колежани удариха греда, а в 70 мин след удар на Милен Шуманов Петър Хърков спря с ръка топката в наказателното поле, но не последва 11 метров удар.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Милен Шуманов, Виолин Топалов, Мирослав Пушкаров, Велин Стаменов, Васил Тодоров, Георги Славчев, Емил Йорданов, Антон Кюлюнков, Сезгин Четин, Пламен Табаков