Стоян Ангелов с гол от центъра, Евроколеж би Марково с 4:2

Събота - 05 Май 2012г.

Отборите на Евроколеж и Сокол Марково направиха зрелищен мач с шест гола в изтеглена среща от 26 кръг на „А” окръжна група.  „Колежани” играха днес, за да могат да се подготвят добре за четвъртфинала от Студентското първенство срещу русенския университет „Ангел Кънчев”. Той ще бъде в четвъртък от 17.00 на стадиона в Габрово.

Срещата започна с „битка” за овладяване на центъра на терена, а първото опасно положение бе чак в 15 мин, когато Димо Станков изведе Георги Данов сам срещу Румен Попов. Нападателят би силно, вратарят успя да парира топката и да я улови пред голлинията си. Малко по-късно отново Данов пробва рефрексите на Попов с ефектна странична ножица. Петнадесет минути по-късно „синьо-жълтите” поведоха в резултата. След изпълнение на ъглов удар Георги Данов отправи силен удар по посока на вратата. Защитниците пред Румен Попов успяха да отбият коженото кълбо, което пак попадна в Данов. Нападателят на „колежани” би повторно, топката след рикошет попадна в Димо Станков, който от два метра я прати в мрежата за 0:1. Все пак домакините успяха да изравнят пет минути по-късно, след изпълнение на единадесет метров удар, а точен беше Николай Петров. В 40 минута Георги Куртев уцели дясната греда на Попов, след изпълнение на фаул от 35 метра. Минути преди края Стоян Ангелов отново даде преднина за Евроколеж, след изстрел от центъра. Вратарят на Марково беше излязъл далеч пред голлинията си. През второто полувреме играчите на старши треньора Митко Джоров вкараха още два красиви гола и сложиха точка в спора. Първо Георги Данов вкара от границата на наказателното поле, а в 81 мин Куртев изведе Чобан сам срещу Попов. Олгин с прехвърлящ удар за пореден път наказа стража на домакините за неразчетените си излизания  в срещата. В края домакините върнаха едно попадение, чрез Петров.