Старшата на Евроколеж с реми в първата си контрола срещу Ботев

Вторник - 04 Февруари 2014г.

Ботев U19 и Евроколеж завършиха 2:2 в контролна среща играна на базата на "жълто-черните" в Коматево. Двата отбора демонстрираха приятен за наблюдаване футбол и освен отбелязаните 4 гола създадоха още множество положения пред двете врати. Канарчетата започнаха по-активно срещата и набързо направиха няколко атаки и при една от тях в 17-ата минута откриха резултата. Момчетата на Костадин Видолов с четири паса матираха защитата на колежани, а голмайстор стана Красимир Здравков, който от три метра вкара покрай Апостол Стоянов. В 20 мин момчетата на Илия Иванов стигнаха до равенството, след като от 25 метра Сезгин Четин прати топката под напречната греда на Мартин Димитров. След пет минути канарчетата отново бяха напред в резултата, когато след разбъркване топката отиде към Валентин Томов, който от дъгата със силен удар вкара за 2:1. Втората част колежани отново изравниха, след центриране от дясно нападателят Пламен Табаков с глава прати топката във вратата. До края на мача и давата отбора пропуснаха по няколко възможности за гол. В 67-ата минута удар на Виктор Пенчев мина опасно покрай дясната греда на Апостол Стоянов. В 82-ата минута Антон Кюлюнков излезе сам срещу Кръстьо Кръстев, но ударът му беше спасен. Малко преди края Росен Колев също изпусна за колежани, а за Ботев можеше да вкара  Кристиан Димитров.