Спартак излъга 10 колежани с 1:0 в слаб мач

Събота - 16 Ноември 2013г.

Спартак Пд победи с 1:0 Евроколеж мач от  15-тия кръг на Югоизточната "В" група, след гол на Цв. Йотов в 57 мин. Колежани играха 25 мин с човек по-малко, след като Николай Харизанов беше изгонен с директен червен картон. Среща се игра на тежък терен, който затрудни и двата отбора. През първата част беше слаба и за двата състава. Два удара в началото изкара Апостол Стоянов на Ирфан Юсеинов-Арфата и Атанасов. Колежани имаха териториално предимство в по-голямата част на полувремето, но успяха само на два пъти да изведат Кюлюнков на добри позиции, но Витанов се намеси добре преди нападателя.  Втората част срещата започна с същото слабо темпо докато не дойде 57 мин, когато Арфата центрира от корнер в наказателното поле. Йотов надскочи защитата на колежани и вкара за 1:0. Пет минути по-късно Николай Харизанов направи шпагат в краката на играч в бяло, съдията свири фаул и показа пресилен червен картон на Пикси. Противно на очакваното Евроколеж тръгнаха да търсят изравняване. В 65 мин Свилен Щерев от 20 метра отправи удар под гредата, но Витанов успя да изчисти в корнер. Три минути по-късно Куртев от 30 метра би от фаул. Топката летеше ниско над тревата рекошира в коляното на Витанов, но двама играчи в синьо-жълто се разминаха с нея. Играч на Спартак изчисти в корнер. След изпълнението топката беше отправена към Радо Трендафилов и младокът стреля силно, но пак Витанов се намеси добре. В края гладиатори направиха няколко атаки при една от които Арфата пропусна от близо да вкара втори гол. А при една атаката те имаха претенции за дузпа за събаряне на Бъчваров към техен играч.

СПАРТАК ПД – ЕВРОКОЛЕЖ 1:0 /Цв. Йотов 57 мин/

Ч.к: Николай Харизанов

СПАРТАК: Витанов , Парнаров, Куртов, Йотов, Кумбаров, Колев (Ст.Димитров-70), Атанасов, Ем.Иванов (Кордов-85), Юруков (Андреев-60), Байрев и Юсеинов.

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Ангел Делчев. Христо Стамов, Георги Бъчваров, Николай Харизанов, Йордан Хърков / 66-Радо Трендафилов/, Свилен Щерев, Милен Шуманов, Борис Малев, Георги Куртев / 70- Петър Челебиев/ Антон Кюлюнков /66-Росен Колев/