След три години Юлий Шекеров отново наказа колежани с два гола

Сряда - 29 Април 2015г.

С два гола за две минути на Юлий Шекеров Димитровград взе три точки при визитата си на Евроколеж в Оризари. Играчът отново се превърна в кошмар за пловдивчани, след като преди три години с два гола донесе успеха на Хасково в баража за В група игран в Брестник (1:2). Евроколеж въпреки, че на моменти владееше повече топката трудно стигаше до голово положение пред Христиан Лазов. Играчите на Димитровград разчитаха на дълги топки към тарана Шекеров, който на моменти лесно се справяше с трима в синьо-жълто. В началото на първата част домакините имаха предимство и в 15 мин Илхан Ибрамчик изведе хитро Мирослав Караилиев сам срещу Лазов. Крилото финтира вратаря, но смали ъгъла и ударът му беше избит в корнер от защитник пред вратата. В 26 мин Шекеров стреля много силно след пробив от дясно, но Апостол Стоянов спаси. Колежани отговориха с удар на Георги Куртев. В последните минути на срещата гостите притиснаха колежани. Първо Георги Христов би, но Стоянов спаси, а в последната минута Шекеров овладя топката между петима в центъра. Нападателят проби и от наказателното поле отправи удар право в напречната греда. През втората част гостите успяха да спечелят мача в рамките на две минути. В 55 мин Шекеров овладя силно изритана топка в полето на колежани, след като стигна до границата на наказателното поле би силно в далечния ъгъл на Апостол Стоянов за 0:1. В следващата атака след подновяването на играта таранът удвои. До края на срещата колежани се опитаха да върнат поне един гол, но трудно пробиваха защитата на Димитровград. В 90 мин Георги Куртев можеше да вкара след центриране на Борис Малев, но ударът му мина покрай страничната греда.

С успеха Димитровград веча са четвърти с 43 точки, а колежани са с една повече на третото място. В следващия кръг Евроколеж приема състава на Миньор (Раднево) в събота от 18 часа, а ФК Димитровград ще се изправи срещу тима на Розова долина (Казанлък).