Серафим Михайлов с два гола за успеха над Черноморец Бургас

Събота - 27 Февруари 2016г.

Отборът на Евроколеж измести Асеновец от петото място след успех с 4:2 над Черноморец в Бургас. Колежани събраха 35 точки след успеха, а дебютни попадения вкара Серафим Михайлов в 32 и 60 мин. Останалите голове за пловдивчани вкараха Петър Челебиев и Георги Бъчваров, а за домакините се разписаха Авджиев и Жеков. Още в 10 минута Михайлов беше изведен, но ударът му беше във вратаря Даниел Желев. След две минути Ради Трандафилов центрира към Серафим Михайлов, но отново Желев изби. Все пак в 33 мин колежани поведоха с гол на Михайлов. Иван Михайлов центрира в наказателното поле към Георги Куртев, нападателят от въздуха би, вратарят спаси. Топката се върна към Куртев и той пусна пред голлинията, където Серафим Михайлов вкара 0:1. В началото на второто полувреме Петър Челебиев с красив параболичен удар от дъгата препарира Даниел Желев за 0:2. В 52 мин Куртев центрира от корнер, вратарят на домакините не успя да хване топката и Георги Бъчваров с глава на предната греда вкара за 0:3. В 60 мин Николай Николов намери Михайлов, който с далечен удар отнова матира Желев - 0:4. До последния съдийски сигнал на срещата Черноморец върна два гола чрез Никола Авджиев и Георги Жеков. В следващият кръг Евроколеж приема Димитровград.

Черноморец -  Евроколеж 2:4

Голмайстори: 0:1 Серафим Михайлов 32, 0:2 Петър Челебиев 48, 0:3 Георги Бъчваров 52, 0:4 Серафим Михайлов 60, 1:4 Николай Авджиев 62 , 2:4 Георги Жеков 86

Евроколеж: Апостол Стоянов, Атанас Савов, Ради Трандафилов, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Петър Челебиев, Георги Куртев, Николай Николов, Валентин Томов, Николай Павлов, Серафим Михайлов (Христо Янчев, Илия Петров, Кристиян Москов)