Порой прекрати мача Евроколеж и Спартак Пд, утре ще се доиграе при резултат 0:1

Петък - 05 Септември 2014г.

Порой прекрати срещата от 5-тия кръг между Евроколеж и Спартак Пд на полувремето. Мачът се игра в Оризари и първото полувреме завърши при резултат 0:1 за гостите. Главният съдия Георги Кабаков го отложи за утре от 16:00 часа. На полувремето на Оризари се изсипа порой и близо 20 мин двата отбора чакаха да спре, а теренът стана на огромни локви. Когато удариха и гръмотевици, Георги Кабаков реши да не излага на опасност здравето на футболистите и реферите. Мачът започна равностойно и в 12 мин Кристофър Асенов с удар от 25 метра свари неподготвен вратарят на колежани Апостол Стоянов. Топката влетя в лявата сглобка за 0:1. Преди това спартаклии удариха и греда след прехвърлящ удар на Андреев. Играчите на Евроколеж отвърнаха в 22 мин с удар на Малев покрай вратата. Той беше изведен сам срещу стража на гостите, но не успя да намери мрежата. Малко по-късно пак се пробва, но отново шута му мина над напречната греда. На няколко пъти Ники Павлов навърза защитата на гостите, но не успя да отправи точен удар. В 47 мин Алил Карадашев проби в наказателното поле подаде към Янчев, но той би слабо в ръцете на Янкулов. След краят на първата част заваля и силният дъжд