ПУ под обсада в Оризари, колежани им вкараха само един

Сряда - 05 Ноември 2014г.
ПУ под обсада в Оризари, колежани им вкараха само един Отборът на ЕКИУ постигна минимална победа 1:0 над състава на Пловдивския университет в първи мач от Студентското първенство. Голмайстор за синьо-жълтите бе капитанът Георги Куртев в 70 мин. Гостите завършиха с човек по-малко, след като в 35 мин Костадин Стоянов извърши много груб фаул срещу Николай Николов в центъра на терена и получи втори жълт картон. Домакините доминираха в играта, а през втората част обсадиха полето пред вратаря Тодор Тасев и изпуснаха куп положения, а на моменти ви гредата спасяваше ПУ. Играчите на гостите разчитаха на бързи контраатаки, при които Благовест Зайцев на няколко пъти би покрай вратата на Апостол Стоянов. През първата част играчите на ПУ успяха да се защитят добре и не оставяха открити пространства пред вратаря Тасев. Колежани на няколко пъти пробваха с високи топки и удари от разстояние да пробият стенаха на червено-белите. Най-сериозното положение за домакините беше в 40 мин след центриране на Алил Кардашев от дясно, Николай Павлов с глава прати топката в напречната греда. Втората част започна с пропуск на Мирослав Караилиев, който финтира двама защитници и остана сам срещу Тасев. Играчът на колежани би покрай вратата. След минута Илхан пресече пас и навлезе в наказателното поле. Ибрамчик намери Николай Павлов в малкото наказателно поле, но нападателят отново прати топката в гредата. В рамките на две минути Тасев стана герой за гостите, след като беше подложен на „разстрел” от играчите на ЕКИУ. Първо Христо Янчев от дъгата стреля силно вратарят изби с мъка в корнер. Последва центриране топката попадна в Куртев, който от границата на наказателното поле отправи удар. Тасев отново изби в корнер. При новото центриране Мирослав Пушкаров намери с глава топката, но я прати над напречната греда. Все пак защитата на ПУ се пропука в 70 мин. След поредната атака на Илхан Ибрамчик и Алил Кардашев по дясното крило последва ниско центриране в наказателното поле. Топката беше засечена от Куртев и тя оплете мрежата на Тасев. До края на мача колежани пропуснаха още положения. Караилиев и Четин пропуснаха сами срещу Тасев.