Нежно трио носи късмет на колежани срещу Миньор

Неделя - 09 Октомври 2016г.

Отборът на Евроколеж успя да победи минимално състава на Миньор Раднево с 1:0 в мач от 10-тия кръг на Югоизточна Трета лига. Единственото попадение падна в 75 минута, когато Тодор Тимонов изпълни перфектен фаул от 20 метра.  Срещата беше ръководена от дамското трио Християна Гутева, Павлета Рашкова и Лилия Думбалакова. Съдийската тройка се представи отлично, като през втората част Гутева дори трябваше да усмирява страстите между играчите след стълкновение при един груб фаул срещу Георги Бъчваров. Мачът се игра почти пред вратата на гостите, а пловдивчани изпуснаха много положения за гол.

Колежани още от първата минута притиснаха съперника в тяхното наказателно поле, а пропуски срещу вратаря на Миньор направиха Сезгин Четин и Борис Малев. В 18 мин Серафим Михайлов също беше изведен сам срещу вратаря, но топката вместо в мрежата се удари в греда. Синьо-жълтите продължиха да атакуват. но така и гол не падаше. Едва в 75 мин след извеждащо центриране на Тимонов към Малев, крилото беше съборено пред наказателнбото поле и съдията Христина Гутева отсъди фаул. Зад топката застанаха Георги Куртев и Тодор Тимонов, а последният изпълни технично и топката влетя в мрежата за 1:0. До последния съдийски сигнал пловдивчани изпуснаха още няколко положения пред вратата на гостите чрез Борис Малев, Серафим Михайлов и др. След този успех Евроколеж има 12 точки и е на 11-то място в класирането, а гостите са 15-то с 8 точки. В сряда колежани играят отложена среща с Розово долина в Оризари от 16 часа.

Евроколеж: Георги Петров, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Александър Иванов, Николай Николов, Сезгин Четин, Пейчо Янчев, Тодор Тимонов, Атанас Савов, Борис Малев, Серафим Михайлов / Георги Куртев, Мирослав Караилиев, Веселин Отман/