Куклен се опънаха на Евроколеж, но Димо ги съсече с два гола

Неделя - 25 Март 2012г.

С два гола Димо Станков донесе победата на Евроколеж над Атлетик (Куклен). Халфът се разписа в 27 и 54 мин и по този начин запази преднината на лидера в класирането от 9 точки. И двата отбора показаха добър футбол и сътвориха доста положения пред двете врати и зарадваха петдесетина зрители дошли в хубавото време на стадиона в Оризари. В 73 мин защитникът на Евроколеж Николай Бончев беше изгонен за пререкание с играч на гостите. Срещата започна равностойно, но жълто-сините успяха да открият резултата едва в 27 мин след триходова комбинация.Играчите на Митко Джоров изпълниха ъглов удар от дясно на стража на гостите Петров, топката беше подадена към Георги Куртев. Капитанът на „колежани” центрира към втората греда, където Георги Данов с глава намери Димо Станков на метър от голлинията. Халфът с шпагат откри резултата – 1:0. Две минути по-късно Илхан намери Георги Куртев в наказателното поле, но нападателят стреля слабо в ръцете на Петров. В следващата атака капитана на Евроколеж-а отново можеше да отбележи, но вратарят на гостите се намеси решаващо на два пъти. Играчите на Куклен направиха няколко атаки, но Николов и Рамадан Мурадов не успяха да намерят мрежата на Илия Иванов. В началото на втората част Николай Николов бе на косъм от изравняването на два пъти. Първо негов удар среща телата на защитниците на Колежа, а в 50 минута бе изведен сам срещу стража Иванов. Николов копна топката, но коженото кълбо прехвърли вратата. Две минути по-късно Стоян Ангелов-Стинката би силно от 25 метра, токата рикошира в гърба на защитник на гостите и попадна в резервата Милен Алексиев, който пребърза и би в аут. В следващата атака Богдан Кузмов центрира от дясно в наказателното поле. Димо Станков беше оставен непокрит и вкара с глава втория си гол в срещата. Последваха няколко опасни атаки на гостите от Куклен. Първо Красен Трифонов от няколко метра не уцели вратата. В 59 мин с глава опъна мрежата, но съдията отмени попадението заради засада. В 73 мин Евроколеж останаха с десет души, след червения картон на Николай Бончев. Десет минути по-късно Николов на два пъти пробва рефлексите на стража на Колежани, но Илия Иванов запази вратата си суха в трети пореден мач.

Голмайстори: 2:0 – Димо Станков (27 мин, 54 мин)

ж.к: Илхан Ибрамчик

ч.к: Николай Бончев

Състав: Илиян Иванов, Григор Иванов, Николай Данчев, Николай Бончев, Димо Станков (62-Добромир Златанов), Стоян Ангелов, Краси Кръстев (76- Петър Игнатов), Илхан Ибрамчик (45- Богдан Кузмов), Георги Куртев, Олгин Чобан (45 – Милен Алексиев), Георги Данов (56 –Николай Солаков)