Колежани ще зимуват на върха с 4т преднина. Разгромиха Чернозем с 6:0

Неделя - 02 Декември 2012г.

Георги Куртев и Олгин Чобан вкараха по два гола за колежани при разгрома над Чернозем с 6:0 в мач от последния кръг от есенния дял на А окръжна група.   С тази победа Евроколеж ще зимуват на четири точки пред състава на Марица. Срещата се игра под силния дъжд паднал в Пловдивско. Играчите на старши треньора Григор Иванов започнаха силно мача, а с два пропуска се отличи Николай Харизанов. В 25 мин Стоян Ангелов центрира в наказателното поле. Куртев спря с гърди топката и със силен шут откри резултата - 1:0. След попадението няколко фена на Ботев дошли да наблюдават мача след фиаското на жълто-черните в столицата се хвърлиха на мокрия терен. Десетина минути по-късно Хърков намери Куртев по крилото, а капитана центрира в наказателното поле. Тодор Тодоров овладя топката и със завъртане вкара за 2:0. Малко преди края на първата час комбинация между Харизанов и Куртев завърши с трети гол във вратата на гостите от Чернозем. На полувремето Григор Иванов направи няколко смени в състава. Втората час започна с бърз гол на Никола Данчев. В средата на полувремето Георги Куртев направи голям реверанс на Чернозем. В 60 мин беше отсъдена дузпа за колежани при едно подхлъзване на Олгин Чобан, а капитана на домакините прати топката в аут. След изпълнението той получи поздравление от играчите на гостите. Малко по-късно Чобан изригна за една минута и набута два гола и оформи крайния резултат - 6:0.