Колежани удариха Гигант, 16 годишен с гол за пловдивчани

Събота - 20 Февруари 2016г.

Отборът на Евроколеж победи с 3:1 Гигант Съединение в мач от 18 кръг на Югоизточна В група и ги измести от 6-тото място в класирането. Головете за пловдивчани вкараха Станимир Ковачев, Николай Николов и 16 годишният Йордан Мегенов. Отлично представящият се за юношеската формация на старши треньорът Йордан Хърков отбеляза дебютния си гол през втората част за 3:0.  Пловдивчани стартираха добре срещата и още в началото можеха да поведат, но удар на Ради Трандафилов мина покрай вратата на Стефан Йонов. Все пак в 5 мин Атанас Савов проби от дясно и центрира в наказателното поле, където Станимир Ковачев засече топката. Коженото кълбо се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:0. След това колежани на три пъти направиха хубави атаки, но Серафим Михайлов не успя да реализира удобните позиции. В края на първата част бившият играч на Евроколеж Свилен Щерев уцели гредата за Гигант след изпълнение от корнер. Втората част отново започна силно за домакините, след нова добра атака на Серафим Михайлов и Станимир Ковачев, но в поредицата от разбърквания топката не влезе в мрежата на гостите. В 55 мин Ковачев центрира от дясно и Михайлов с глава прати топката в долния десен ъгъл, но Йонов успя да избие в корнер. В средата на полувремето гостите останаха с 10 души. Последваха нови пропуски на домакините, но в 80 мин успяха да удвоят резултата. Серафим Михайлов изведе Николов в дясно на Йонов и нападателят вкара покрай вратаря за 2:0. Малко по-късно вратарят на гостите спря удар на Петър Челебиев, но топката попадна в юношата Йордан Мегенов, които с далечен удар я прати в мрежата за 3:0. В края на мача Добри Орловски оформи крайното 3:1.  В следващият кръг колежани гостуват на Черноморец Бургас.

Евроколеж – Гигант 3:1

1:0 Станимир Ковачев 5 мин, 2:0 Николай Николов 80 мин, 3:0 Йордан Мегенов 86 мин, 3:1 Добри Орловски 91 мин

Евроколеж: Апостол Стоянов, Илия Петров, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Ради Трандафилов, Атанас Савов, Валентин Томов, Христо Янчев, Николай Николов, Станимир Ковачев, Серафим Михайлов /Петър Челебиев, Йордан Мегенов, Кристиян Москов/