Колежани с трета загуба, след обрат на лидера Созопол

Събота - 31 Август 2013г.

Отборът на Евроколеж записа трета поредна загуба у дома с 1:2 от Созопол в мач от 4 кръг на Югоизточната В група. И трите попадения паднаха през втората част на срещата. Колежани поведоха в резултата с гол на капитана Георги Куртев от фаул в 55 мин, но гостите обърнаха с дузпа на Баев и автогол на защитника Ангел Делчев. Първото полувреме няма да се запомни с нищо освен една атака на синьо-жълтите и пропуск на Мирослав Караилиев от въздуха. През втората част домакините откриха резултата от фаул, след като при една контраатака Борис Малев беше съборен на границата на големия пенал. Георги Куртев опъна мрежата във вратарския ъгъл – 1:0. Гостите се вдигнаха на щур и на няколко пъти поискаха дузпа при артистични падания в наказателното поле. Все пак получиха такава, когато в 76 мин Георги Бъчваров събори Любо Цеков. Симеон Баев вкара в обратния ъгъл на Александров – 1:1. Пет минути по-късно след грешка на Караилиев гостите атакуваха по лявото крило играч на Созопол центрира успоредно на голлинията. Защитникът Ангел Делчев се опита да избие коженото кълбо, но то попадна в мрежата за 1:2. До края колежани не успяха да изравнят. В 90 мин Тодор Тодоров беше намерен на метър от вратата, но се размина с нея при опит да я вкара с пета. След тази загуба Евроколеж заеха 13 място в класирането с три точки, а Созопол заеха първото място с 10 т.

ЕВРОКОЛЕЖ – СОЗОПОЛ 1:2

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Георги Куртев 55 мин, 1:1 Симеон Баев 77 мин, 1:2 Ангел Делчев 82 мин

Ж.к: Николай Харизанов, Георги Куртев, Георги Бъчваров /Евроколеж/; Дечев /Созопол/

ЕВРОКОЛЕЖ: Георги Александров, Александър Георгиев, Георги Бъчваров, Ангел Делчев, Христо Стамов, Николай Харизанов, Петър Караджов /80 – Йордан Хърков/, Мирослав Караилиев, Борис Малев / 65- Росен Колев/, Петър Челебиев /65 – Тодор Тодоров/, Георги Куртев

СОЗОПОЛ: Желев, Стоев, Дичев, Тодоров, Дончев, Ст.Баев, Мустафа, Димитров, Шерденов, Сим. Баев, Цеков