Колежани с поредна победа над ПУ, срещат НСА на полуфинала

Вторник - 13 Май 2014г.

Отборът на Европейския колеж по икономика и управление се класира на полуфинал на студентското първенство, след като в късния следобед победиха Пловдивския университет с1:0 в столицата. Срещата на терена на НСА беше много лош, а силния дъжд допълнително усложни двата състава. Синьо-жълтите доминираха в цялата среща и само добрите изяви на Димитър Грабчев спасиха ПУ от по-голям резултат. Първото положение за ЕКИУ изпусна Петър Челебиев в 12 мин, когато с глава прати топка покрай гредата. Минута по-късно Георги Куртев изведе Илхан Ибрамчик от ляво на Грабчев. Крилото провря топката между краката на вратаря, но пред голлинията играч в червено-бяло изчисти пред погледа на Челебиев. В 26 мин колежани поведоха, когато Алил Карадашев с пас от центъра намери Мирослав Караилиев в наказателното поле. Играчът овладя топката и стреля силно покрай Грабчев за 1:0. Малко по-късно Светослав Читаков беше изведен сам срещу Иванов, но стражът на колежани изби. В 37 мин Васил Гуджев разтресе напречната греда над Иванов.В ответната атака Георги Куртев отправи топовен изстрел, но Грабчев отново спаси ПУ от втори гол. В последната минута на първото полувреме Силен Щерев проби до дъгата и изведе Челебиев сам срещу Грабчев. Нападателят би силно, но вратарят изби, а при добавката Караилиев прати топката на сантиметри над напречната греда. През втората част ситуацията на терена не се промени и въпреки проливния дъжд колежани отново диктуваха играта. В 48 мин Куртев центрира от фаул в наказателното поле и Христо Стамов с глава прати топката право в ръцете на Грабчев. Малко по-късни Илхан Ибрамчик от 30 метра стреля коварно, но Грабчев отново се намеси добре. В 55 мин вратарят на ПУ излезе лошо и не успя да изчисти добре една топка, която попадна в Ибрамчик. Играчът на колежани се опита да го прехвърли, но вратарят спаси артистично. В 67 мин синьо-жълтите направиха нов фрапантен пропуск. Куртев центрира от ляво на Грабчев, на втората греда Ангел Делчев свали към Стамов. Защитникът от метър изкара над празната врата. До края на срещата колежани пропуснаха още положения. След победата ЕКИУ се класира на полуфинала, където ще играе срещу НСА, които отстраниха НБУ с 3:0. Срещата е на игрището на НСА в четвъртък от 18:00 часа.

ЕКИУ – ПУ 1:0 / 1:0 Мирослав Караилиев 26 мин/

ЕКИУ: Георги Иванов, Ангел Делчев, Георги Бъчваров, Христо Стамов, Алил Карадашев, Свилен Щерев, Йордан Хърков, Илхан Ибрамчик, Мирослав Караилиев, Петър Челебиев, Георги Куртев/Николай Николов, Борис Малев, Йордан Вранчев/

ПУ: Димитър Грабчев, Йордан Дочев, Николай Парнаров, Светослав Куртов, Константин Атанасов, Джунейт Узунов, Борис Благоев, Георги Ставрев, Васил Гуджев, Светослав Читаков, Борислав Никифоров