Колежани с бронз след драматична загуба с дузпи от ПУ

Сряда - 17 Май 2017г.

Отборът на Пловдивският университет победи след дузпи ЕВУИМ след 1:1 в редовното време/5:4 след дузпи/ в полуфинал от студенското първенство,игран в Марково. Колежани бяха отстранени без да допуснат загуба в турнира. Срещата беше много оспорвана, а головете паднаха в последните минути. Първо колежани поведоха с гол на Стефан Чилингиров в 77 минута, амалко след това ПУ изравни от дузпа вкарана от Георги Иванов.

В 9-та минута след изпълнение на ъглов удар Георги Куртев с глава прати топката в страничната греда. След това тя се върна към наказателното поле, но нямаше играч на колежани, който да я прати в мрежата на Илия Николов. В следващата атака Куртев стреля опасно от 25 метра в ръцете на Николов. В 17 -та минута Стефан Чилингиров намери Сезгин Четин на дузпата, но защитник на ПУ изби топката в корнер. В 22-та минута Атанас Савов центрира от дясно към далечната греда. Мирослав Караилиев връхлетя и засече с глава, но топката мина над гредата. В средата на полувремето Борислав Караматев отправи много силен удар, а вратарят Апостол Стоянов с мъка изби топката в корнер. В 38-та минута Йордан Дочев центрира от дясно на Стоянов и Цветан Панов с глава прати топката в обратния ъгъл на вратаря. Коженото кълбо мина опасно покрай гредата и излезе в аут. Малко след това Караилиев изведе Чилингиров в наказателното поле. Нападателят финтира двама, но топката му избяга и Николов улови. В последната минута Малев с глава също можеше да отбележи, топката мина над гредата.

През втората част срещата продължи да е оспорвана , а за колежани на няколко пъти Борис Малев и Стефан Чилингиров бяха близо до гол. В 77-та минута логичното в срещата се случи и колежани поведоха. Куртев изведе в наказателното поле Четин. Халфът върна към Савов, който центрира към далечната греда. Там се промъкна Чилингиров и с глава прати топката в мрежата за 0:1. В 82-та Георги Иванов изравни от дузпа 1:1. До края на срещата и двата тима не си вкараха гол и всичко трябваше да се решава с дузпи. При руската рулетка за колежани пропуснаха Георги Куртев и Иван Атанасов, а за ПУ Георги Иванов. Така колежани останаха с бронзовите медали,  а на 24 май ПУ среща НСА на финала в Стара Загора.