Колежани стартираха със загуба контролите от Гигант

Сряда - 17 Юли 2013г.

Отборът на Евроколеж стартира летните контроли с минимална загуба 1:2 от съперника си в ЮИ „В” група Гигант (Съединение). Головете за гостите вкараха Тодор Николов и Християн Христов-Хъскито, а за колежани се разписа капитанът Георги Куртев. Играчите в синьо-жълто, който стартираха преди седмица подготовка можеха дори да победят, но пропуски през втората част направиха Васко Василев, Тодор Тодоров и Станимир Ковачев. Последните двама пропуснаха сами срещу вратаря на Гигант. В състава на треньора Георги Недевски се появиха и новите играчи нападателят от Асеновец Станимир Ковачев, Георги Бъчваров и Росен Колев от Локомотив Пд, Борис Николов от Пирин (ГД) и вратарят Апостол Стоянов от Ботев Пд.

През първата част двата отбора си размениха по един гол в рамките на три минути. В 25 мин при центрирана на втората греда Тодор Николов се възползва от едно неразбирателство в защитата на колежани и засече топката под гредата за 0:1. Три минути по-късно синьо-жълтите успяха да откраднат коженото кълбо в центъра на терена. Последва центриране към Росен Колев, който свали към Куртев и с удар от границата на наказателното поле вкара в долния ляв ъгъл на вратаря. В началото на втората част Християн Христов вкара за 1:2, а до края колежани изпуснаха три чисти положения за гол. Първо при центриране Васко Василев намери хубаво топката с глава, но вратаря успяха да спаси. След това Стоян Ангелов на два пъти изведе Тодоров и Ковачев очи в очи с вратаря, но пропуснаха да бележат.  Следващата контрола на колежани е на 20 с Балкан (Варвара).