Колежани смазаха акулите от 0:1 до 5:1, Куртев с два гола за успеха

Събота - 15 Август 2015г.

Евроколеж разгроми Черноморец Бургас с 5:1 в мач от втория кръг на Югоизточната В група. Пловдивчани изиграха един от най-добрите си мачове във В група, като създадоха доста положения и доминираха играта. Въпреки, че акулите успяха да поведат в резултата, но колежани ги надиграха тотално и петте попадения бяха най-малкото, с което можеше да си тръгнат бургазлии. Головете за домакините вкараха Георги Куртев на два пъти от дузпа, Илхан Ибрамчик, Мирослав Караилиев и Борис Малев. Попадението за сините беше на Георги Жеков. След успеха колежани делят първото място с по 6 точки със съставите на Несебър, Асеновец и Розова долина.

Още от първия съдийски сигнал пловдивчани успяха да притиснат гостите в тяхното поле, но първото положение за гол дойде в 11 мин. Георги Куртев изведе Мирослав Караилиев сам срещу вратарят Славов, но играчът на колежани би покрай вратата в аут. Две минути  по-късно Куртев центрира от дясно след изпълнение на фаул. На втората греда Георги Бъчваров с глава прати топката над напречната греда. Гостите разчитаха на бързи контраатаки и в 17 мин при една контра Георги Жеков с красива парабола откри за Черноморец – 0:1. В следващата атака отново Жеков беше на добра позиция за гол, но ударът му с глава мина покрай вратата на Георги Иванов. Колежани упражниха натиск и в 29 мин Алил Кардашев навърза трима играчи на бургазлии в наказателното поле, след което беше фаулиран. Георги Куртев изпълни точно дузпата за 1:1. В края на първата част колежани можеха да поведат. Първо Караилиев овладя един дълъг пас до аут линията и успя да центрира към дузпата, където Куртев с глава би покрай вратата. В следващата атака отново комбинация между двамата завърши с отлична намеса на вратаря Славов. Куртев пое топката от бързоногото крило на дъгата, капитанът на домакините се завъртя и би силно в долния ляв ъгъл, но стражът на гостите с мъка изби в корнер. През втората част колежани продължиха отличната си игра, като атаките по крилата бяха невъзможни за спиране от защитата на акулите. В 52 мин след пробив по дясното крило последва центриране към точката за дузпа, но Куртев прати топката в ръцете на вратаря. След три минути Караилиев надбяга защитата на гостите и тъкмо да бие във врата беше фаулиран от играч в синьо. Георги Куртев вкара втория си гол в срещата за 2:1. Десет минути по-късно колежани в рамките на пет минути свалиха акулите в нокдаун. Първо Илхан Ибрамчик беше изведен през центъра и изскочи сам срещу Славов, който се размина с топката. Коженото кълбо беше догонено в наказателното поле от Караилиев, който почти от аут линията върна пред вратата и Ибрамчик я вкара за 3:1. В 67 мин Ради Трандафилов проби от ляво навлезе в наказателното поле и отправи силен удар. Топката се отклони от тялото на Славов, но попадна в Мирослав Караилиев, който овладя и със силен удар опъна мрежата за 4:1. В 70 мин резервата Борис Малев довърши гостите. Мирослав Караилиев отново се разходи като на парад по дясното крило пусна към Малев, който от 10 метра вкара в далечния ъгъл на Славов за 5:1. До края на срещата колежани продължиха да нападат, като успяха да запишат и една греда на Николай Николов. След успеха Евроколеж записа втора поредна победа, а в третия кръг пловдивчани гостуват на Димитровград.