Колежани скриха топката на ПУ, вкараха им само два гола

Сряда - 09 Април 2014г.

Отборът на ЕКИУ надигра тотално Пловдивския университет в мач от Студентското първенство с 2:1. Головете за победителите вкараха Георги Куртев и Христо Стамов, а за ПУ Борис Благоев. Колежани можеха да вкарат тройно повече голове но направиха много пропуски, а и вратарят Димитър Грабчев спаси ПУ от разгром. В последните минути за спорна дузпа и пресилен червен картон беше изгонен защитникът Ангел Делчев. Още в първите минути синьо-жълтите можеха да водят с комфортна преднина, но Ангел Делчев и Мирослав Караилиев пропуснаха сами срещу Димитър Грабчев. А на два пъти двамата бяха сваляни в наказателното поле от играчи в червено-бяло. В 15 мин Георги Куртев от два метра би над празната врата, а малко по-късно Петър Челебиев беше изведен сам срещу Грабчев, но прати топката покрай вратата. Гостите отвърнаха с два три удара и разбъркване в наказателното поле, но Георги Иванов се справи с ударите им. Първият гол падна в 43 мин, когато колежани организираха атака по учебник. След много ходова атака топката беше отправена към Свилен Щерев, който видя включилия се на скорост от дясно по крилото Ангел Делчев. Халфът центрира, а защитникът с глава прати топката към дузпата. Георги Куртев от движение вкара в левия ъгъл за 1:0. През втората част отново колежани бяха по-активни и на няколко пъти Николай Николов можеше да отбележи, но Грабчев се намеси отлично. В 57 мин Николов от воле отправи топката в долния ляв ъгъл на вратаря на ПУ, но с последни усилия той изчисти в корнер. След изпълнението му Куртев центрира на първа греда, където Христо Стамов се извиси над всички и прати коженото кълбо в мрежата за 2:0. В 85 мин при една атака на ПУ Борислав Никифоров беше изведен в наказателното поле където беше затворен от Делчев, Петър Ангелов и вратаря Иванов. Съдията реши да даде дузпа и червен картон за Делчев. Борис Благоев-Фиго намали резултата, след изпълнението й.

ЕКИУ: Георги Иванов, Ангел Делчев, Георги Бъчваров, Христо Стамов, Алил Карадашев, Свилен Щерев, Йордан Хърков, Николай Николов, Мирослав Караилиев, Петър Челебиев, Георги Куртев /Петър Ангелов, Тодор Тодоров, Петьо Бунтов, Александър Георгиев/

ПУ: Грабчев, Парнаров, Куртов, Панайотов, Венов, Ставрев, Благоев, Читаков, Атанасов, Гуджев, Никифоров