Колежани се класираха за осминафиналите на Студентското първенство

Вторник - 29 Април 2014г.
Колежани се класираха за осминафиналите на Студентското първенство Отборът на Европейския колеж по икономика и управление се класира на осминафиналите на Студентското първенство, който ще бъдат през месец май в София. , след равенство 0:0 на Лаута срещу Пловдивския университет. Срещата премина с предимство на ЕКИУ, които имаха и повече чисти голове положения. Домакините в бяло-червено на моменти изравняваха играта, но не успяха да застрашат вратаря Георги Иванов. През първата част играта беше равностойно, като колежани бяха по-активни през първите 20 минути. В 10 мин Йордан Хърков изведе от дясно на Грабчев Илхан Ибрамчик, който от близо не успя да вкара по диагонала. Пет минути по-късно Ангел Делчев засече хубаво на втората греда центриране от корнер на Куртев. Топката отиваше под напречната греда, но Грабчев успя да изчисти в корнер. Към края на полувремето ПУ направиха няколко атаки, но се отчетоха с два далечни удара. През втората част Куртев в началото можеше да открие от фаул, но Грабчев отново с последни усилия изчисти в корнер. В 65 мин Илхан Ибрамчик проби през центъра на отбраната на ПУ и изведе Петър Челебиев сам срещу Грабчев. Нападателят стреля във вратаря. Най-чистото положение за Пловдивския университет изпусна нападателят на Спартак Пд Светослав Читаков. Той беше изведен сам срещу Иванов, вратарят изби в корнер. До края на срещата Борис Малев и Николай Николов пропуснаха добри положения за гол.