Колежани се върнаха на победния път след успех в Сливен с 3:1

Неделя - 08 Ноември 2015г.

Отборът на Евроколеж прекъсна серията от четири мача без успех, след днешната победа над Сливен с 3:1 в мач от 14 кръг на Югоизточната В група. Колежани изнесоха лекция на домакините, а трите точки взеха с три попадения за 15 мин. Головете за пловдивчани вкараха Борис Малев в 20 мин, Николай Павлов в 30 и Георги Куртев в 35 мин.

Още от първата минута колежани притиснаха съперника в неговата половина и редяха атака след атака. Първият гол в мрежата на домакините падна в 20 мин, когато Борис Малев проби по крилото и с удар в далечния ъгъл вкара за 0:1. Десет минути по-късно Малев хитро изведе Николай Павлов сам срещу вратаря и той покачи на 0:2. Класическият резултат направи капитанът Георги Куртев, който вкара с глава след триходова комбинация започната от Петър Челебиев и центриране на Николай Павлов.  До края на срещата пловдивчани изпуснаха да направят по-категоричен своя успех, а домакините успяха да вкарат само почетно попадение.

С трите точки днес колежани са шести в класирането с 25 точки. Следващият кръг приемат Асеновец в събота от 14:30 часа .

Евроколеж: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Георги Бъчваров, Николай Бончев, Николай Николов, Христо Янчев, Борис Малев, Петър Челебиев, Георги Куртев, Николай Павлов /Кристиян Москов, Сезгин Четин/