Колежани разгромиха Шуменския университет с 7:0

Сряда - 19 Април 2017г.
ЕВУИМ се класира за четвъртфиналите на Студентското първенство след разгром над Шуменския университет с 7:0. Баражът се игра в Севлиево на стадион Раковски, а головете за пловдивчани вкараха два гола Георги Куртев, а по един добавиха Стефан Чилингиров, Борис МалевСезгин Четин, Йордан Вранчев. Шуменци си вкараха и автогол.

Още от първата минута колежани диктуваха играта и редуваха атака след атака към вратата на ШУ.

В 18 минута след центриране от корнер Вранчев с глава би покрай вратата. В следващата атака Борис Малев центрира Мирослав Караилиев засече топката пак в аут. В 23 минута Стефан Чилингиров проби от дясно и остро подаване към вратарското поле, където играч в лилаво си вкара автогол - 1:0. В края на първата част Христо Янчев удари гредата. В 42 минута Борис Малев проби от ляво и подаде към точката за дузпата, където Георги Куртев вкара в долния десен ъгъл за 2:0. Две минути след това Малев отново мина като на парад през четирима и провря топката между краката на вратаря за 3:0. В последната секунда Куртев от фаул направи 4:0. Втората част срещата се доиграваше, но колежани продължиха да атакуват и в 60 минута Сезгин Четин проби от дясно центрира към Борис Малев на лявото крило. Халфът напредна срещу вратата и отправи удар. Топката се удари в страничната греда и се върна към точката за дузпа. Там Стефан Чилингиров би силно и топката влетя в мрежата за 5:0. В следващата атака Сезгин Четин беше изведен зад защитата и вкара за 6:0. Малко след това Йордан Вранчев оформи крайното 7:0.