Колежани продължиха победно в Студентското първенство след 5:1 над ТУ-София

Сряда - 03 Май 2017г.

Отборът ЕВУИМ продължи победния си ход в Студентското първенство. Днес колежани разбиха с 5:1 Техническия университет - София и се класираха на полуфинал.По два гола за успеха на пловдивчани вкараха Борис Малев и Стефан Чилингиров и един добави Сезгин Четин. През втората част двамата вратари на колежани заиграха в нападение, а защитникът Йордан Вранчев стана вратар.

Още в първата атака Сезгин Четин отправи удар в ръцете на вратаря Мартин Симеонов.  Малко след това Четин поправи мерника и с удар фронтално срещу вратата прати топката в мрежата на Мартин Симеонов  за 1:0. В 15 минута след пробив през центъра на защитата на ТУ, Куртев изведе Сезгин Четин, след рикошет коженото кълбо попадна в Стефан Чилингиров. Халфът би покрай вратаря за 2:0. В 20 минута най-дейният в състава на колежани Четин центрира от дясно и Борис Малев с глава би опасно, но вратарят на гостите Симеонов спаси. В следващата атака двамата колежани повториха ситуацията, но този път Малев прекара топката под плонжа на вратаря Мартин Симеонов и вкара на празна врата за 3:0. В 32 минута Малев вкара втория си гол след пас на Куртев. Крилото с удар от въздуха прати топката в далечния ъгъл на Симеонов за 4:0. През втората част колежани намалиха темпото, въпреки това няколко пропуска направиха Атанас Савов и резервният вратар Георги Петров, който игра като крило. Двамата бяха изведени сами срещу вратарят Симеонов, но не намериха мрежата. Сражът Георги Петров направи фрапантен пропуск в 70 минута. Савов проби от дясно и пусна топката към Петров, който на празна врата прати коженото кълбо покрай гредата в аут. В 80 минута играчите на техническия намалиха на 4:1, а вратарят Апостол Стоянов заигра като халф. Под рамката на вратата застана защитникът Йордан Вранчев

На полуфинала колежани ще играят срещу ПУ на 17 май.