Колежани писаха шестица на УХТ

Четвъртък - 09 Ноември 2017г.

Отборът на ЕВУИМ тръгна отлично в тазгодишната надпревара в Студентското първенство. Днес колежани биха УХТ с 6:1 на Лаута. Треньорът на ЕВУИМ Григор Иванов можеше да използва само десет души, защото голяма част от играчите бяха контузени. Дори под рамката на вратата застана треньорът на Евроколеж Тодор Тимонов, а вратарят Георги Петров игра като полеви. Нападателят Серафим Михайлов също игра контузен, но през първата част се отличи с два гола.

Срещата започна с бърз гол на Владимир Вербен от УХТ, който с удар от далеч изненада Тодор Тимонов. В рамките на пет минути Серафим Михайлов обърна мача. Първо в 15 минута беше изведен зад защитата на УХТ и с удар покрай вратаря изравни. След това отново беше намерен с дълъг пас зад отбраната на домакините и технично прехвърли вратаря за 1:2. В 25 минута защитникът Йордан Вранчев вкара дузпа за 1:3, която беше отсъдена за нарушение срещу Сезгин Четин. В началото на втората част колежани вкараха два бързи гола чрез Сезгин Четин и Димитър Янчев. В 65 минута вратарят Георги Петров оформи крайното 1:6 след като беше изведен сам срещу вратаря на домакините. Колежанинът го финтира технично и вкара топката в мрежата.

УХТ - ЕВУИМ 1:6/ 1:0 - Владимир Вербен 1', 1:2 - Серафим Михайлов 15' и 20', 1:3 - Йордан Вранчев 25'- дузпа, 1:4 - Сезгин Четин 51', 1:5 - Димитър Янчев 55', 1:6 Георги Петров 65'/

ЕВУИМ: Тодор Тимонов, Иван Атанасов, Йордан Вранчев, Атанас Савов, Илия Петров, Георги Петров, Георги Куртев, Димитър Янчев, Сезгин Четин, Серафим Михайлов