Колежани паднаха от последния Елхово с 1:2

Петък - 30 Септември 2016г.

Отборът на Евроколеж загуби от последния в класирането Елхово с 1:2. Пловдивчани направиха слаб мач, въпреки че опитаха да стигнат поне до хикс. Точни за домакините бяха Калоян Ангелов и Димитър Тодоров, а за колежани Николай Николов. Пловдивчани удариха и две греди, а Елхово изпуснаха няколко голови положения в края сами срещу вратаря Георги Петров. Още в 4 мин Серафим Михайлов беше изведен сам срещу вратаря Йоргов. Нападателят беше фаулиран, но съдията даде корнер. Домакините се браниха в тяхното поле и организираха опасни контраатаки. При една от тях в 15 минута след неразбирателство между защитника Александър Иванов и вратаря Георги Петров играч на домакините беше оставен да напредне към наказателното поле. Последва центриране пред вратата и Калоян Ангелов вкара за 1:0. В 24 минута Мирослав Караилиев организира атака от ляво и пусна към Пейчо Янчев в центъра. Той намери Николай Николов, който със силен удар от дъгата изравни 1:1.

Домакините имаха две добри възможности за гол, а за пловдивчани пропуск направи Пейчо Янчев. В 53 минута Атанас Савов проби от дясно и центрира в наказателноти поле. Николай Николов беше оставен сам, но направи слаб удар и Йоргов изби в корнер. В 60 мин Тимонов финтира няколко защитника на домакините и пусна към Сезгин Четин, който прати топката над вратата. Малко след това вратарят Йоргов отрази опасен удар на Михайлов. В 70 минута дузпа беше отсъдена за домакините, след като вратарят Петров фаулира Калоян Ангелов. Димитър Тодоров вкара въпреки, че стражът на пловдивчани усети ъгъла - 2:1.

Пловдивчани се юрнаха да изравнят, като на два пъти Иван Атанасов удари гредите. Гостите пък три пъти излизаха сами срещу Петров. Следващата седмица Евроколеж привма Миньор Раднево в неделя от 16 часа.

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Георги Бъчваров, Иван Атанасов, Александър Иванов, Николай Николов, Пейчо Янчев, Сезгин Четин, Мирослав Караилиев, Тодор Тимонов,  Серафим Михайлов /Борис Малев, Георги Куртев/