Колежани обърнаха Маноле през втората част

Сряда - 26 Септември 2012г.

Отборът на „Евроколеж” обърна Марица (Маноле) с 3:1, след като губеше с 0:1. Мачът премина с надмощие на момчетата на Григор Иванов, докато домакините разчитаха на редки контраатаки. Срещата от 3-тия кръг се игра на осветление, головете за колежани вкараха Никола Данчев, Георги Данов и капитана Георги Куртев. Интересно беше първото попадение на защитника, който центрира близо до десния корнер. Вратарят на домакините се опита да улови топката, но вместо да е хване си я вкара във вратата.

Мачът започна с натиск  на колежани. Стоян Ангелов пропусна сам срещу вратаря на домакините Андреев. В 15 мин при една контра манолци получиха шанс да изпълнят фаул в дясно от Александров. Топката беше центрирана от 30 метра на втора греда, където Мавров беше оставен непокрит и откри за 1:0. Радостта на домакините траеше седем минути, когато Данчев изненада стража Андреев и той не успя да укроти топката. На полувремето Григор Иванов пусна нападателя Георги Данов, който раздвижи нападението на колежани. В 50 мин Илхан Ибрамчик проби по десния фланг центрира в наказателното поле, където Данов с глава даде преднина на „синьо-жълтите”. Петнадесет минути по-късно защитата на манолци отново изпусна Илхан Ибрамчик, който намери Куртев на няколко метра пред голлинията. Капитана засече топката за 1:3. До края на срещата и двата отбора удариха по една греда. С тази победа състава на „Евроколеж” се изкачи на трето място с равни точки с втория – Спортист. В събота колежани посрещат на Оризари именно състава от Голям Чардак в спор за второто място.