Колежани на финала след лекция от пет гола над РУ Ангел Кънчев

Вторник - 19 Май 2015г.

Отборът на ЕКИУ се класира на финала на Студентското първенство след разгром с 5:0 над Русенския университет. Головете за колежани вкара Георги Куртев, Мурад Ибрахим, Станимир Ковачев, Мирослав Караилиев и Николай Николов. Пловдивчани през целия мач нападаха и не позволиха русенци да застрашат Апостол Стоянов, а пред вратата на Радосвет Христов пропуснаха десетина гола. Капитанът на колежани пропусна и дузпа през втората част, а главният рефер подмина още две дузпи за домакините.

Още с първия съдийски сигнал пловдивчани окупираха врата на Христов и Борис Малев пропусна няколко положения, както и Илхан Ибрамчик и Христо Янчев. В 18 мин Ибрамчик удари гредата, а две минути по-късно Караилиев беше фаулиран в наказателното поле. В 22 мин Куртев би слабо в ръцете на Христов от 7 метра. Пет минути по-късно Малев от ляво намери Ибрамчик в дясно, след което крилото намери Георги Бъчваров в малкото наказателно поле и защитникът прати топката покрай вратата. В 35 мин Куртев от фаул прати топката в долния ъгъл на Христов и откри за 1:0. В следващата атака колежани спечелиха корнер, а след изпълнението капитанът удари гредата. Русенци трудно се справяха в защита, а играчите в жълто не можеха да спрат бързоногите Малев, Караилиев и Ибрамчик. Второто попадение падна в 45 мин след центриране от корнер на Ибрамчик, на първа греда Мурад Ибрахим с глава отклони топката в далечния ъгъл на Христов за 2:0.  През втората част колежани продължиха да нападат и в 55 мин Мурад беше фаулиран в наказателното и спечели дузпа, която Куртев пропусна. Малко по-късно хубава комбинация между Станимир Ковачев и Караилиев завърши с гол, но страничният съдия маркира засада. Чак в 70 мин Ковачев направи резултата класически с удар от наказателното поле – 3:0. В следващата атака Ковачев удари и страничната греда след извеждащ пас на Караилиев. В 75 мин след комбинация между Мирослав Пушкаров и Сезгин Четин топката беше отправена към Караилиев. Играчът на колежани от малкия пеналт вкара за 4:0, а в края на срещата Николай Николов направи 5:0. В четвъртък ЕКИУ излиза на финала срещу ЮЗУ, който победиха НСА с 2:0. Срещата е от 20.30 часа на базата в Оризари, където ще бъде закрита и Студентската универсиада.