Колежани наказаха и лидера Карнобат

Събота - 24 Септември 2016г.

Отборът на Евроколеж постигна втора поредна победа в Югоизточна Трета лига над лидера Карнобат с 2:1, който записа първа загуба. За пловдивчани се разписаха Сезгин Четин и Веселин Отман, а за гостите Петър Колев от дузпа. Двата тима удариха и три греди. Гостите завършиха с десет души след червен картон на Петър Димитров в 80 мин.

Първата част мина без голове, но двата тима водиха много здрава битка по терена. С по една греда се отчетоха Мирослав Караилиев и Петър Колев. В 44 минута защитник на гостите хвана и повали Серафим Михайлов в наказателното поле, но главният съдия Павлин Тютюнджиян даде абсурден фал на играча на колежани. С това си навлече гнева на пловдивчани, а старши треньорът Иван Петров беше изгонен от резервната скамейка. Втората част двата отбора заиграха още по-атакуващо. В 56 минута вратарят на колежани Георги Петров се намеси решително след опасни изпълнение на фаул на гостите. В 66 минута колежани направиха бърза атака. Тодор Тимонов с дълъг пас намери Сезгин Четин. Нападателят с глава прати топката към вратата, но Роман Василев успя да я отклони леко. Четин я догони и с глава я прати в мрежата за 1:0. В 80 мин капитанът на гостите получи втори жълт картон за нарушение срещу Серафим Михайлов, който излизаше сам срещу Василев. Шест минути след това Борис Малев можеше да реши всичко в срещата. Михайлов го намери сам в наказателното поле, но Малев прати топката над напречната греда. Пропуск от близо направи и Пейчо Янчев. В 92 мин Тодор Тимонов се възползва от грешка на халфовете на Карнобат. Напредна от средата на терена и хитро намери Веселин Отман в наказателното поле. Халфът вкара за 2:0. В 96 минута Петър Колев оформи крайното 2:1 след дузпа.

След този успех колежани са 13-ти с 9 точки, колкото имат и Гигант и Димитровград. В 9 кръг Евроколеж гостува на последния в класирането тим на Елхово.

Евроколеж: Георги Петров, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Йордан Хърков, Александър Иванов, Пейчо Янчев, Николай Николов, Тодор Тимонов, Мирослав Караилиев, Сезгин Четин, Серафим Михайлов /Веселин Отман, Костадин Бекяров, Борис Малев/