Колежани и баските разделиха точките в зрелищно реми

Събота - 10 Септември 2016г.

Отборите на Евроколеж и Атлетик Куклен не успяха да се победят в мач от 6-тия кръг на трета лига и завършиха 3:3. Освен с шестте гола колежани удариха и три греди. На два пъти в края на мача съдията на срещата Даниел Краевски подмина нарушения в наказателното поле срещу Сезгин Четин и Серафим Михайлов

Срещата започна с бързи атаки към двете врати, а головото шоу започна от 18 минута. Първо гостите откриха резултата след разбъркване в наказателното поле на Апостол Стоянов, като Димитър Джонджоров промуши топката в долния ляв ъгъл - 0:1. Колежани отвърнаха в следващата атака, когато Мирослав Караилиев беше изведен в наказателното поле срещу Емил Данчев. Той реши да центрира пред вратата, където Николай Николов с глава изравни. В 24 минута защитникът Александър Иванов игра с ръка в наказателното поле и съдията Краевски отсъди дузпа. Бившият играч на Евроколеж Станимир Ковачев вкара под гредата за 1:2.

Десет минути след това отново Джонджоров с удар от наказателното поле даде комфортна преднина за баските от Куклен - 1:3. В края на първата част Серафим Михайлов намали. Той беше изведен сам срещу Данчев и с хубав удар вкара за 2:3. Колежани можеше да изравнят в последната минута, но Сезгин Четин пропусна сам срещу Емил Данчев. Втората част доброто темпо продължи, но голове не падаха до 83 минута. Тогава Четин нахлу от ляво в наказателното поле и намери Серафим Михайлов, който от два метра изравни резултата. Малко след това Четин можеше да направи пълен обрат в срещата. Той изскочи сам срещу Данчев и вместо да даде топката на Мирослав Караилиев, който беше на празна врата, би силно и прати топката над напречната греда.  В даденото продължение Четин намери Караилиев в наказателното поле, защитник на Куклен го избута и топката попадна в Серафим Михайлов. Нападателят се опита да бие в празната врата, но беше съборен на земята от играч на гостите, но съдията не свири нарушение и така двата тима разделиха точките. Колежани останаха на 16-та позиция с три точки, колкото има и 17-тия Димитровград, а Куклен са осми с 8 точки. В следващият кръг Евроколеж гостува на Свиленград.

Евроколеж - Атлетик 3:3

0:1 Димитър Джонджоров18'
1:1 Николай Николов 20'
1:2  Станимир Ковачев 25' дузпа
1:3 Димитър Джонджоров 35'
3:3 Серафим Михайлов 43', 83'