Колежани изпуснаха 5-тия в Б групата

Сряда - 03 Февруари 2016г.

Отборът на Евроколеж допусна обрат срещу 5-тия в Б групата тим на Оборище и загуби с 1:2 в контрола. Колежани могат да съжаляват за загубата, защото имаха много повече голови положени от панагюрци, които биха с два гола от корнер. Един куп положения пред вратата на Оборище направиха Ковачев, Челебиев, Николай Павлов и Сезгин Четин. Още в 6 мин Николай Павлов изведе с дълъг пас Станимир Ковачев зад защитата на Оборище. Нападателят напредна финтира елегантно вратаря и откри за 1:0. В 11 мин зелените спечелиха корнер и след изпълнението изравниха чрез гол с глава на Ангел Парпулев 1:1. На два пъти Ковачев и Челебиев бяха изведени в наказателното поле, но не успяха да бият към вратата на зелените. В 34 мин отново след корнер Оборище вкараха втори гол чрез Ангел Парпулев - 1:2.  В края на полувремето Челебиев беше изведен от Сезгин Четин в наказателното поле, защитници в зелено го блокираха и той върна към Ковачев. Нападателят би високо над гредата.

Началото на втората част играта беше равностойна, но след това колежани доминираха в срещата и направиха много пропуски. В 70 мин Николай Павлов беше фаулиран на линията на наказателното поле. Сезгин Четин центрира, но Томов се размина с топката. Нова бърза атака на Павлов от дясно, след която последва центриране към Ковачев, но вратарят се хвърли в краката му и спаси. Николай Павлов пред дъгата на наказателното поле изведе Сезгин от дясно, който центрира на втората греда, но Павлов отправи удар над гредата. Колежани изпуснаха още няколко положения до края на срещата.