Колежани изпуснаха първото място след загуба с 1:2 от ПУ

Вторник - 22 Март 2016г.

След няколко години пълна доминация на колежани над Пловдивския университет, състава на ЕВУИМ допусна загуба с 1:2. С два гола на Тодор Тимонов играчите на ПУ успяха да вземат първото място в пловдивската група за Студентското първенство. За футболистите на старши треньорът Йордан Хърков остава по-дългия път на баражите за достигане на осминафиналите. Първата част предложи много битка на терена и малко положения пред двете врати. На два пъти стражът на ПУ Илия Николов се намеси добре, а в края на полувремето Тодор Тимонов откри резултата след центриране от ляво на вратата на Апостол Стоянов. През втората част колежани се хвърлиха да изравняват резултата и организираха няколко опасности пред Николов. В 65 мин Иван Ангелов беше съборен в наказателното поле и съдията Боян Славков посочи бялата точка. Капитанът на колежани Георги Куртев изравни – 1:1. Играчите в синьо продължиха да нападат, но при една контраатака футболист на ПУ беше фаулиран в наказателното поле на Апостол Стоянов и съдията даде дузпа за ПУ. Тодор Тимонов би в центъра на вратата за 2:1. До края на срещата червените решиха да приемат играта пред своята вратата, а колежани не успяха да намерят път към мрежата на Илия Николов.

Голмайстори: 1:0 Тодор Тимонов 43 мин, 1:1 Георги Куртев 65 мин дузпа, 2:1 Тодор Тимонов 75 мин дузпа

ПУ: Илия Николов, Йордан Влашки, Самер Алусеин, Джунейт Узунов, Чавдар Камов, Георги Ставрев, Цветан Павлов, Борислав Караматев, Тодор Тимонов, Кристиян Митев, Константин Атанасов

ЕВУИМ: Апостол Стоянов, Иван Атанасов, Атанас Савов, Николай Павлов, Мирослав Караилиев, Иван Ангелов, Васил Гуджев, Николай Николов, Христо Янчев, Петър Челебиев, Георги Куртев / Сезгин Четин, Георги Бъчваров, Станимир Ковачев/