Колежани изпуснаха да накажат втория Загорец - 1:1

Петък - 29 Април 2016г.

Отборът на Евроколеж не успя да победи втория в класирането Загорец /Нова Загора/ в мач от 29 кръг на Югоизточна В група. Домакините вкараха и двата гола в срещата, която завърши 1:1. Защитникът Ради Трендафилов си отбеляза автогол в 63-та минута, а преди това в 52-та от дузпа Георги Бъчваров откри за пловдивчани. През второто полувреме колежани изпуснаха да победят, след като на няколко пъти излизаха на сто процентови голови положения пред вратаря Евгени Караманов. Главният съдия Стойчо Стоев от Кърджали не зачете редовен гол на пловдивчани след като защитник на Загорец изби топката на метър зад голлинията.

През първата част и двата отбора бяха предпазливи като за пловдивчани с пропуски се отчетоха Сезгин Четин и Серафим Михайлов. През втората част отборите вдигнаха оборотите, което доведе и до дузпата през 52-та минута, когато бе фаулиран Петър Челебиев. 10 минути по-късно при едно центриране Трендафилов засече топката в собствената си врата. Последваха няколко пропуска и пред двете врати, като по-чистите бяха пред вратата на Загорец. Серафим Михайлов, Николай Павлов пропуснаха няколко пъти да се разпишат в мрежата на Евгени Караманов. В 70 мин Апостол Стоянов центрира силно в полето на гостите. Николай Павлов овладя топката и финтира двама защитника. След това подаде в наказателното поле, където Серафим Михайлов би покрай вратата в аут. В 75-та минута след центриране от корнер Петър Челебиев засече топката, която влезе метър зад голлинията и след това бе изчистена. При добавката на Георги Бъчваров съдията свири нарушение. Малко по-късно Серафим Михайлов беше изведен сам срещу Караманов, но би над вратата. В 82 мин последва нова опасна атака на пловдивчани. Николай Павлов беше изведен сам срещу вратаря Евгени Караманов, но дарът му беше избит в корнер. Колежани останаха с човек по-малко след като в 89-та минута юношата Николай Запрянов свали откъснал се играч на Загорец.