Колежани загубиха от Балкан

Събота - 30 Януари 2016г.

С два гола на Панчев Балкан Варвара победи Евроколеж с 2:0. За колежани това беше първа проверка от подготовката.

Първото полувреме беше равностойно. Двата отбора имаха малко положения за гол. 20 мин Станимир Ковачев с удар от наказателното поле прати топката в ръцете на вратаря на Балкан. В средата на полувремето на два пъти Ради Трендафилов нахлу в наказателното поле от дясно. Първият път се опита да намери Станимир Ковачев до далечната греда, на защитник в черно изби в корнер. След това намери Николай Николов, но ударът мина встрани от вратата.

В началото на втората част Панчев от домакините удари греда, а колежани отговориха с два опасни пробива на Николай Павлов. В 60 мин Панчев откри резултата за домакините 1:0. В 65 мин силен удар на Павлов с мъка беше избит в корнер. Нов пробив на Николай Павлов завърши с удар покрай вратата. В 84 мин след спорно положение за засада Панчев вкара за 2:0.

Следващата контрола на пловдивчани е в сряда срещу Оборище Панагюрище.