Колежани загубиха в Димитровград след спорна дузпа в края

Събота - 22 Август 2015г.

Евроколеж допусна първа загуба с 1:2 в първенството на Югоизточна В група в Димитровград след спорна дузпа в среща от третия кръг. В много интересен и динамичен двубой под дъжда домакините осъществиха обрат, след като колежани поведоха в резултата чрез Борис Малев. На моменти играта се изостряше и футболистите стигаха до бурни спорове, особенно около осъдената дузпа пет минути преди края на срещата от бургаският съдия Валентин Железов. Головете за домакините вкараха Генади Генов и Николай Киров от дузпа.

Срещата на стадион “Миньор” започна по-добре за колежани и още в 10 мин вратарят Християн Лазов трябваше да спасява силен удар на Георги Куртев. Пловдивчани бяха по-активни и успяха да притиснат съперника си и в средата на полувремето Борис Малев отправи опасен удар покрай врата. Малко след това Христо Янчев проби през центъра и изведе в центъра на защитата Борис Малев, който със силен удар вкара в левия ъгъл на Лазов за 0:1. Домакините успяха да изравнят след 4 мин, когато след хубаво центриране Генов с глава прати топката неспасяемо в левия ъгъл на Георги Иванов. През втората домакините изравниха играта и Киров първи имаше шанс да отбележи нов гол, но ударът му мина покрай гредата. Георги Куртев веднага отговори с удар от дъгата. Лазов изпусна първо топката, но с нов плонж я улови пред голлинията. Размяната на опасни атаки продължи пред двете врати. В 83 мин Борис Малев пропусна да накаже за втори път Лазов с диагонален удар, след като топката на сантиметри мина покрай гредата в аут. В следващата атака при едно влизане на шпагат Георги Бъчваров в спор за топката без да докосне играч на домакините съдията Железов свири дузпа, която Николай Киров вкара за 2:1 в стил Паненка. Колежани опитаха да изравнят и натикаха домакините в полето им. На три пъти Куртев от фаул и от границата на наказателното поле отправи удари, но Лазов успяваше да избие в корнер. След изпълненията им няколко играча пропуснаха възможности да изравнят.  Николай Николов също пробва удари от далеч, а при един корнер след удар в наказателното поле на Атанасов топката се удари в ръка на защитник на домакините, но съдията не даде дузпа.

След успеха втората си поредна победа Димитровград се нареди на четвъртата позиция в класирането, докато колежани са осми също с актив от шест точки.

Евроколеж: Георги Иванов, Ради Трандафилов, Георги Бъчваров, Константин Атанасов, Атанас Савов, Борис Малев, Христо Янчев, Николай Николов, Мирослав Караилиев, Георги Куртев / Петър Челебиев, Сезгин Четин