Колежани дръпнаха с 10 точки на Марица

Неделя - 28 Април 2013г.

Отборът на Евроколеж дръпна с 10 точки пред втория Марица Пд, след победата си с 5:0 над Вихър Белозем и преди утрешната среща на каршияклии с Чернозем.  Повечето голове паднаха след почивката. Още с първия съдийски сигнал домакините натикаха гостите в тяхната половина и създадоха много положения за гол. На два пъти и гредата спасяваше вратаря на Белозем, а пропуски направиха Георги Куртев, Димо Станков, Йордан Вранчев, Иван Филипов преди да дойде 40 мин. Тогава след центриране Дидо Павлов отклони топката с глава. Тя се отби в дясната греда и влезе с вратаря зад голлинията. Гостите протестираха, защото според тях тя е не била милата линията. През втората част положението на терена не се промени и момчетата на старши треньора Григор Иванов продължиха да доминират, а вратарят на колежани Румен Тинков скучаеше. В 57 мин вратарят на гостите фаулира Димо Станков, а след това го и наплю, за което получи и червен картон. На вратата застана полеви играч от Белозем, защото няма резервен. Головете за колежани не закъсняха и Краси Кръстев, Георги Куртев, Сезгин Четин и Илхан Ибрамчик направиха резултата 5:0. В  72 мин Йордан Вранчев излезе и колежани също доиграха срещата с 10 души.

ЕВРОКОЛЕЖ: Румен Тинков, Васко Василев, Йордан Вранчев, Николай Бончев, Костадин Гаджалов, Йордан Хърков, Емил Йорданов, Дидо Павлов, Димо Станков, Георги Куртев, Николай Харизанов /Илхан Ибрамчик, Сезгин Четин, Петьо Бунтов, Дидо Тасев, Краси Кръстев/