Колежани допуснаха обрат срещу Миньор и паднаха с 2:4

Събота - 28 Ноември 2015г.

Евроколеж допусна обрат в последния мач за есенния полусезон от Миньор Раднево с 2:4. Така след този 17 кръг колежани заеха 7-мо място с 29 точки. Головете за домакините вкараха Петър Челебиев и Георги Куртев, а за гостите Георги Георгиев, Пламен Иванов и на два пъти Ангел Митов. Дебют за пловдивчани направи 16 годишния Йордан Мегенов.

Срещата започна с няколко опасности пред двете врати преди Петър Челебиев да открие резултата. В 20 мин той получи пас от дясно и от пет метра опъна мрежата зад Димо Христов – 1:0. След 10 мин гостите изравниха след контраатака Ангел Митов засече пас от ляво – 1:1. Петър Челебиев можеше да удвои, но от 10 метра прати топката покрай гредата в аут. През втората част колежани имаха предимство и логично вкараха втори гол. В 54 мин Борис Малев комбинира с Николай Павлов, който пред дъгата намери Георги Куртев и капитанът със силен удар направи 2:1. В тези минути гостите разчитаха на редки, но опасни контраатаки. В 67 мин Георги Георгиев би силно от 20 метра топката беше парирана от Апостол Стоянов, но тя тупна зад него и влезе в мрежата – 2:2. Колежани тръгнаха да търсят трети гол, но миньорци отново успяха чрез контраатака да вкарат нов гол. Пламен Иванов беше изведен сам срещу Стоянов и го прехвърли за 2:3 в 81 мин. Три минути по-късно при спорен фаул в наказателното поле на пловдивчани капитанът Георги Куртев оспори решението и получи червен картон, а след изпълнението Ангел Митов вкара четвърти гол – 2:4.

Евроколеж: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Георги Бъчваров, Константин Атанасов, Атанас Савов, Николай Николов, Христо Янчев, Йордан Мегенов, Петър Челебиев, Георги Куртев, Николай Павлов.