Колежани допуснаха обрат от 2:0 до 2:4 от Асеновец

Четвъртък - 09 Февруари 2017г.

Отборът на Евроколеж допусна обрат във втората си контрола този следобед. Колежани водеха с 2:0, но паднаха с 2:4 от Асеновец. Головете за пловдивчани вкараха Георги Куртев и Еторул Челиктепе.

Срещата започна с натиск на Асеновец, но колежани успяха в 15 минута да открият резултата. Георги Куртев изведе Серафим Михайлов сам срещу вратаря на Асеновец. Стражът повали нападателят в наказателното поле, но съдията даде фаул на линията. Георги Куртев изпълни красиво пряк свободния удар. Топката след удар в двете странични греди влезе в мрежата. Малко след това Еторул Челиктепе удвои. Нападателят вкара четвърти гол за два мача, като от 20 метра с парабола прехвърли вратаря на Асеновец за 2:0. В края на полувремето Асеновец за три минути върна два гола. През втората част гостите вкараха още две попадения.

Следващата контрола на колежани е в неделя от 14 часа срещу Миньор Раднево.