Колежани допуснаха обрат и загубиха с 3:4 от Свиленград

Сряда - 20 Април 2016г.

Отборът на Евроколеж допусна обрат в днешното домакинство на Свиленград и изпусна трите точки след загуба с 3:4. Колежани водеха с 2:0 до 20 минута, но през второто полувреме допуснаха три гола и записаха ново поражение в Югоизточната В група. В герой за гостите се оказа Иван Ангелов, който вкара третия гол, играещ за състава на ЕВУИМ в Студентското първенство. Играчът на гостите не изрази радост при попадението в 65 минута. В срещата за колежани участия записаха и част от юношите младша възраст родени 1999 година.

Срещата започна отлично за колежани, които поведоха в резултата в 3 минута. Николай Николов с далечен пас намери Серафим Михайлов. Нападателят навлезе в наказателното поле и с хубав удар вкара за 1:0. Последваха две опасности пред вратата на гостите чрез Михайлов и Сезгин Четин, но и двамата направиха пропуски. В 21 минута Станимир Ковачев проби от ляво и центрира силно към Михайлов в наказателното поле. Топката се отклони в играч на гостите и влетя в мрежата за 2:0.

Първото си положение гостите направиха в средата на полувремето, когато Иван Ангелов пот близо пропусна с глава. В 40 минута Даниел Добриков с далечен диагонален удар изненада вратаря Гешев и намали на 1:2.

През втората част гостите започнаха да атакуват по-уверено и в 56 мин Атанас Попов изравни с глава след центриране от корнер - 2:2. Малко след това Серафим  Михайлов беше изведен сам срещу вратаря Вангелов, но би в тялото му. В 65 мин Иван Ангелов направи пълен обрат в срещата след далечен удар топката влетя под гредата на Гешев.Десет минути след това Костадин Желев вкара четвърти гол. Влезлият като резерва Христо Янчев намали след разбъркване пред вратата на Вангелов - 3:4. Гостите останаха с човек по-малко на терена, след като при едно единоборство Атанас Кръстев от Свиленград налетя на Серафим Михайлов и беше изгонен. До края колежани търсеха изравнително попадение, но късмета не беше на тяхна страна. след тази загуба Евроколеж се смъкна на осмо място в класирането, а в събота им предстои гостуване в Карнобат.

Евроколеж: Георги Гешев, Илиян Петров, Атанас Савов, Йордан Хърков, Николай Николов, Ради Трандафилов, Валентин Томов, Сезгин Четин, Станимир Ковачев, Серафим Михайлов, Йордан Мегенов/ Мирослав Караилиев, Христо Янчев, Николай Бабачев/