Колежани допуснаха обрат в Куклен

Събота - 01 Април 2017г.

Отборът на Евроколеж допусна трета поредна загуба при гостуването си на Атлетик в Куклен. Пловдивчани бяха победени с 1:2. За колежани се разписа Тодор Тимонов в 12 минута, а за домакините Рамадан Хайрула в 22 минута и Илхан Ибрамчик в 80 минута.

Срещата започна добре за Евроколеж, които още в 7 минута колежани можеха да поведат в резултата. Серафим Михайлов се прибори с вратаря Николай Данчев при бърза атака. Топката отиде в Николай Николов, който би покрай празната врата в аут. В следващата атака съдията Боян Славков подмина дузпа за пловдивчани за игра с ръка на играч на Атлетик. Все пак колежани поведоха в резултата. В 12 минута Караилиев организира бърза атака през центъра. Изведе Серафим Михайлов сам срещу Данчев, нападателят подаде към Тодор Тимонов, който вкара за 0:1.

Домакините успяха да изравнят резултата, когато в 23 минута след центриране от фаул топката попадна в Рамадан Хайрула. Той отправи силен удар от дъгата и изравни -1:1. Малко след това Николай Домакинов спаси отбора си от втори гол. Серафим Михайлов центрира от дясно, но вратарят Данчев боксира лошо топката. Тя отиде към Георги Куртев. Капитанът на колежани шутира от въздуха към празната врата. Домакинов пред голлинията успя с шпагат да изчисти топката.

В 39 минута домакините удариха греда, а след това играч на колежани изби удар от голлинията.

През втората част домакините владееха играта и успяха в последните минути да вземат успеха в срещата. При едно центриране вратарят на колежани Апостол Стоянов боксира топката в тялото на Илхан Ибрамчик, която след това влетя в мрежата за 2:1. След тази загуба колежани вече са осми с 31 точки и на точка зад седмия Свиленград. В сряда двата тима играят в Оризари от 17:00 часа.