Колежани в дъното на таблицата след загуба в Съединение

Събота - 03 Септември 2016г.

Отборът на Евроколеж се свлече в дъното на класирането след загуба днес от Гигант Съединение с 1:3. Бившият играч на колежани Константин Атанасов помогна на домакините за успеха с два гола през първата част.

Първата част започна силно за голямоконарци, които до 20 мин водеха в резултата с 2:0. Първо в 16 мин Константин Атанасов засеч е с глава центриране от дясно на Апостол Стоянов за 1:0. След това в 20 мин отново той изпълни технично фаул и не остави шансове за вратаря на колежани - 2:0. Пловдивчани малко преди края имаха възможност да намалят резултата, но от метър Костадин Бекяров пропусна да матира Стефан Йонов. На полувремето старши треньорът Иван Петров опита да промени играта на колежани, като пусна Георги Куртев и Мирослав Караилиев

През втората част домакините отново бяха по активни и в 69 мин след грешка в защитата на Отман топката попадна в Стойчо Бебелеков, който я прати в долния десен ъгъл на Стоянов. В 77 мин Серафим Михайлов се справи с двама защитници на домакините и намали на 3:1. Малко след това Мирослав Караилиев пропусна да вкара сам срещу Йонов. Така след втора поредна загуба Евроколеж остава без победа в Трета лига и е 16-ти с 2 точки. Колежани приемат в 6 кръг Атлетик Куклен.