Колежани втори след драматичен успех в последните секунди

Събота - 05 Септември 2015г.

Отборът на Евроколеж постигна драматичен успех с 3:2 над състава на Раковски 2011 след гол в 92 мин на Петър Челебиев в мач от 5 кръг на Югоизточната В група. Успехът изкачи колежани на второ място с 12 точки и с една са зад лидера Несебър, който направи хикс в Димитровград. Головете за пловдивчани вкараха Илхан Ибрамчик, Сезгин Четин и Петър Челебиев. За гостите от Раковски точни бяха Иван Генов и Сашо Лачев. В състава на колежани след контузия се завърна вратарят Апостол Стоянов.

През първата част колежани изпуснаха няколко положения пред гола на Илхан Ибрамчик в 27 мин. Сезгин Четин центрира от корнер, а капитанът Георги Куртев свали с глава топката настъпи леко разбъркване и Илхан Ибрамчик се оказа най-съобразителен за 1:0. Втората част пловдивчани продължиха натиска си, а Ради Трандефилов изпусна в 51 мин сам срещу вратаря на Раковски. В 60 мин Сезгин Четин вкара гол красавец от границата на наказателното поле за 2:0. След попадението колежани продължиха да пропускат пред вратата на Раковски, а ударите им минаваха встрани от нея. В 65 мин след едно далечно центриране Гендов беше изведен сам срещу Стоянов и с удар покрай вратаря на колежани намали резултата – 2:1. Настъпи отпускане в редиците на синьо-жълтите, което доведе до изравнителен гол в 89 мин на Лачев след центриране от корнер. Гостите вече си мислеха, че ще вземат точка в срещата, когато Челебиев беше изведен в наказателното поле сам срещу стража на Раковски и със силен удар донесе успеха на колежани.  В следващият кръг на 11 септември от 17 часа Евроколеж гостува на лидера Несебър.

ЕВРОКОЛЕЖ: Апостол Стоянов, Алил Кардашев, Георги Бъчваров, Ради Трандафилов, Христо Зотев, Николай Николов, Константин Атанасов, Мирослав Караилиев, Илхан Ибрамчик, Георги Куртев, Сезгин Четин/Петър Челебиев, Христо Янчев, Кристиян Москов/