Колежани взеха точка в Карнобат

Събота - 23 Април 2016г.
Отборът на Евроколеж завърши 2:2 срещу Карнобат в среща от 28 кръг от Югоизточна В група. Всичките попадения паднаха през втората част, като пловдивчани на два пъти повеждаха в резултата с голове на Атанас Савов и Петър Челебиев. Греда през първото полувреме удари Сезгин Четин. Старши треньорът на колежани Йордан Хърков имаше много проблеми около състава, в който липсваха заради контузии капитанът Георги Куртев, Николай Павлов, Иван Атанасов, Валентин Томов, Станимир Ковачев и Илия Петров

Видимо уморени колежани изиграха предпазливо първото полувреме. Домакините от Карнобат упражниха натиск и в 3 минута Атанас Савов изчисти пред голлинията на Апостол Стоянов. Доминацията им продължи до 20 минута, когато пловдивчани изравниха. В 23 минута Христо Янчев изведе Серафим Михайлов между двама защититници, но би над вратата.

В 28 минута Сезгин Четин шутира силно пред дъгата на наказателното поле. Топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията. Челебиев добави, но беше отсъдена засада. До почивката и двата състава направиха няколко опасни атаки.

Втората част започна силно за колежани. Серафим Михайлов беше фаулиран в дясно от вратата на домакините. След центрирането последва разбъркване в наказателното поле, в крайна сметка коженото кълбо стигна до  Мирослав Караилиев. От границата на наказателното поле би над вратата.

В 55 минута колежани организираха бърза атака. Серафим Михайлов напредна от ляво и центрира в наказателното поле. Защитникът Атанас Савов засече топката и опъна мрежата за 0:1.

В следващата атака домакините изравниха след голямо разбъркване в полето на Стоянов.

Пловдивчани продължиха да играят на контраатака и след няколко пропуска поведоха с 1:2. В 76 минута след центриране от корнер Челебиев с глава отклони топката към вратата. Коженото кълбо се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 1:2.

В 79 минута вратарят на домакините спаси силен удар на Бъчваров от няколко метра. Минута след това Караилиев би покрай вратата. Пропуск направи и Сезгин Четин. В 81 минута Петър Колев изравни след удар с глава. В последните минути домакините можеха да стигнат до успеха, но намеси на Апостол Стоянов ги лишиха от трите точки.