Колежани взеха дербито с ПУ

Сряда - 22 Ноември 2017г.

След близо година и половина отборът на ЕВУИМ успя да вземе победа в дербито срещу Пловдивския университет с 2:1. В последните три срещи двата тима завършваха наравно за Студентското първенство, но днес колежани биха с голове на Тодор Тимонов и автогол на защитник на ПУ. Играчите на ЕВУИМ играха по-добре и уверено днес и създадоха повече голови положения пред вратата на гостите. На два пъти и гредите помагаха на ПУ.

Срещата започна с пропуск на нападателя Мирослав Радев, чийто удар беше спасен от Георги Петров. След това колежани взеха инициативата на терена. В 10 минута Серафим Михайлов пропусна сам срещу вратаря Георги Гешев, който спаси удара му. В 18 минута Георги Куртев от фаул можеше да открие, но топката мина покрай гредата в аут. В 25 минута далечен удар на Михайлов беше избит от Гешев в корнер. В 30 минута защитник в червено игра с ръка в наказателното поле и беше отсъдена дузпа. Тодор Тимонов би силно в центъра на вратата за 1:0. Две минути след това колежани бяха близо до втори гол. Чилингиров проби от ляво върна топката към точката за дузпа. Серафим Михайлов се размина с нея. Зад него Четин би силно към вратата. Играч в червено отклони топката в гредата.

Две минути след подновяването на играта колежани стигнаха до втори гол.  Серафим Михайлов направи рейд между защитата на гостите и навлезе в наказателното поле. Той реши да бие, но играч в червено в опит да изчисти прати топката в мрежата за 2:0. Десет минути по-късно играчите на ПУ отбелязаха гол. Мирослав Радев изпълни фаул в близост до вратата на Георги Петров. Топката се отби в стената и влетя в мрежата за 2:1. След попадението колежани затвориха играта и разчитаха на контраатаки. При една от тях Димитър Янчев отново удари напречната греда.

След този успех ЕВУИМ направи голяма крачка към спечелването на пловдивската група. Следващата среща е на 29-ти с Аграрния университет.