Колежани биха Сливен с 3:0 под дъжда

Събота - 23 Май 2015г.

Под постоянния дъжд изсипал над клубната база на колежани в Оризари Евроколеж победи с лекота Сливен с 3:0. Головете вкараха Борис Малев и на два пъти Христо Янчев през втората част. Пловдивчани изиграха мача в леко тренировъчно темпо, но въпреки това пропуснаха доста положение, както и дузпа и на два пъти удариха гредите. Старши треньорът Йордан Хърков даде почивка на част от играчите участвали във финала в четвъртък за Студентското първенство. В първите минути вратарят на гостите спаси удари на Сезгин Четин , Илхан Ибрамчик и Петър Челебиев. В 15 мин беше отсъдена дузпа в полза на колежани за нарушение срещу Челебиев, но Сезгин Четин пропусна да отбележи. През втората част колежани вкараха три гола, а на два пъти гредите помагаха на гостите. В 60 мин Константин Атанасов изведе Борис Малев от ляво в наказателното поле и играчът с удар по диагонала откри – 1:0. В рамките на 5 мин Христо Янчев вкара нови два гола за класическото 3:0.